Za všechno zlo můžou Židi a cyklisti

7. července 2011 v 23:59 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Již před delší dobou na mě vyrukoval Vojtěch s tvrzením, že za všechno zlé na světě můžou Židi a cyklisti. Tezi předložil s vážnou tváří renomovaného sociologa a jen kdesi v pozadí jeho tónu zněla jakási zvídavost. "Jistěže cyklisti, střílet je všechny!" Odpověděla jsem bez zaváhání.

A tím jsem dokázala, že jsem vzácně bezpředsudečný člověk, v němž nežije žádná xenofobie a skrytá zášť vůči Židům (no, možná trochu proti cyklistům, ale ti si to zaslouží). Obvykle se totiž čeká, že zareagujete obligátním "proč cyklisti?" a tak jednoznačně dáte najevo, že považujete vlastně za přirozené, že za všechno můžou Židi. Byla jsem nadšena takovou sofistikovanou metodou, jak své okolí usvědčit z antisemitismu a předsudků, a tak jsem začala myšlenku o vině Židů a cyklistů podsouvat všem známým. A byla jsem překvapena. Otázku "proč cyklisti?" jsem nezaslechla ani jednou.
"Kdepak. Za všechno můžou houbaři!" Tvrdil myslím tatínek.
"Já na takové blbosti nemám čas," odbyla mě maminka.
"Jo, přesně tak," souhlasil s celou myšlenkou prý Vojtěch.
"Jen Židi a cyklisti?" Divil se další kamarád.
"Máš u nich lichvářský úvěr a porazilas nějakého autem?" Podezříval mě Soninec.
"Ty chceš, abych se zeptal, proč cyklisti, že jo? Ale já to neudělám, je to past!" Šťoural se v tom jakýsi psycholog.
"Fakt???" Podivil se s upřímným zájmem nad tímto objevem další respondent.
Velmi mě to potěšilo. Pryč jsou časy pronásledování Židů, mladá generace je antisemitismu na hony vzdálena, hlasitě zajásej, siónská dcero, zaplesej, dcero jeruzalémská! (Zachariáš měl pravdu, 9,9). Možná, že antisemitismu učinila nadobro konec právě tato anekdota, jež ukázala jasný blud tohoto smýšlení.
Ale přemýšleli jste někdy, co skrývají cyklisti pod svými aerodynamickými přilbami? Proč si holí nohy a nosí uplé oblečky? Není to znakem nějakého spiknutí? Snahy sjednotit cyklisty do země zaslíbené, kenaanské? A co když je to ještě jinak? Není skutečná světová hrozba skryta pod klobouky hřibů, ryzců a křemenáčů v košíčcích houbařů?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Přiznejte se: pomysleli jste si "proč cyklisti?"

Ano 33.3% (5)
Ne 66.7% (10)

Komentáře

1 che che | 26. března 2013 v 10:26 | Reagovat

úpně nejhorší je asi žid cyklista :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama