A od teď tu bude fešnblog.

14. července 2011 v 21:29 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Jak jsem už nedávno psala, narozdíl od mých mladších let mi již není tak docela jedno, co mám na sobě. Ba dokonce by se dalo říct, že se o módu zajímám. A to není jen tak, jak jsem se dozvěděla při četbě internetového zpravodajství. Když se zajímate o módu a chcete, aby vás někdo bral vážně, musíte si založit fashion blog.

Takže jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že bych možná měla mít také fešn blog, protože normální blog, bez módy, bez stylu, jen s nějakými přihlouplými statěmi bez obrázků, to nemůže už nikoho zajímat.
Vždy, když začínáte ve vědě s nějakou novou prací, musíte se nejprve důkladně seznámit s prameny a literaturou. Vydala jsem se tedy i já na strastiplnou pouť po internetových módních blozích, abych se inspirovala a věděla, za jaký konec tu prezentaci vlastního jedinečnho stylu chytit. Narazila jsem na přehršli různých přístupů, přibližující se svou četností množství pojetí náboženství v religionistice, z nichž nejvíce mě zaujaly tři:
1, MÓDA HVĚZDNÁ
V této kategorii najdeme podrobné návody, jak vypadat jako nějaké neznámé slečny, co mají na sobě vždycky džíny a tričko. Vezměte si taky džíny a tričko, budete chic jako Hannah Montana! Tajný tip blogerky: vidíš, Hannah má náramek! Vezmi si taky náramek a budeš hvězdná jako ona! Je to rockerské a romantické zároveň.
Více slov snad ani nemá cenu psát, krom jasného "tudy ne." Pro ilustraci si nemohu pomoct a musím přiložit odkaz: http://krasna.nova.cz/clanek/luciesatrapova/inspiruj-se.html
2, MÓDA Z INTELEKTUÁLNÍ KAVÁRNY
V druhé kategorii najdeme především velmi vzdělané studentky, jejich blogy jsou často vtipné, umělecké a mnohdy vícejazyčné, pro tu malou šanci, že je třeba objeví někdo slavný (nikdo slavný pochopitelně neumí česky). A pestrost blogu a intelektualitu musí vyzařovat i zde prezentovaný styl. Všechno je květované, asymetrické, popřípadě po dědovi a zásadně v přírodních barvách. Výsledné outfity bývají velmi promakané a barevně sladěné, ale nemůžu si pomoct, obvykle to na mě působí dojmem, jako když zkombinujete vědce-fyzika z bývalé NDR
(http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20081025123127/necyklopedie/images/6/68/Mad_scientist.jpg )
a vílu Amálku (http://www.i-creative.cz/wp-content/uploads/2009/04/vila-amalka.jpg) .
Nicméně je to cesta, kudy by se dalo jít, alespoň bych zapadla mezi obvyklé hosty kaváren jako je salon Daguerre a café Falk. No uznejte sami: když řeknete v tomto oblečení otřepanou Parmenidovu (nebo čí) myšlenku, že nic není, budete hned za hvězdu (musíte mít ovšem ty monstrózní brýle z NDR a jako poskytovatele prostoru blogspot.com).
http://sandraleopardova.blogspot.com/2011/04/le-pique-nique.html
3, HEY, GUYS, I HAVE A NEW LIPSTICK!
Blog tohoto typu si můžete pořídit, jen pokud jste mad to fashion, máte dost peněz na lipsticky, wonderbry a flitrový botičky. Každej den aspoň jedny nové. A taky musíte mít nějaké ty guys, co to budou číst. Jak oblečení těchto slečen vypadá, není obvykle moc vidět, ale zato jsou podrobně vyfoceny přípravky a doplňky, asi aby byla co nejvíce zřejmá značka, ne-li cenovka. To abyste viděli, že stát se blýskavou velkoměstskou lady není zadarmo!
Třeba toto http://nat-fashionaffair.blogspot.com/
Vcelku jedno, co si přečtete, hey guys začíná snad všechno.

Takže kudy teď? Nechci vypadat jako Hannah Montana, ani se nechci ztratit v obrýleném, květovaném a rozevlátém davu intelektuálních kaváren, peníze nemám a jsem z vesnice. Takže budu muset začít nějak po svém. Tak tyhle outfity jsem si vymazlila na tábor, guys! Metalové barvy teď prej frčí.

Tákže: Helmu jsem přifotošopovala z jakéhosi internetového obchodu, máte to na ní napsáno, z jakého. Plᚍ šil dědeček, kroužkovku pletl Vorel, košili šila Pavla a velmi středověké tříčtvrťáky byly zakoupeny v šarmantním Camaieu.
Meč a štít jsou dědictvím po předcích.
Můj stylový tip: Přifotošopujte si také přilbu, je to lehčí, než když ji opravdu nosíte! Jen pozor, abyste si nezamalovali oči jako já. S rohy budete hvězdní!

Outfit nazvaný "prostá vikingská žena." Skládá ze z živůtku koupeného v Krumlově, sukně koupené v Budějovicích a košile po bratrovi.
Můj stylový tip: neberte si boty, budete vypadat jak něžné víly.
(a opět nezapomeňte na rohy a přidejte blonďatou hřívu.)

Takže, inspirujte se, nebojte se kombinovat nekombinovatelné a šokujte!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kuba Kuba | 3. srpna 2011 v 23:28 | Reagovat

hezky píšeš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama