Září 2009

Jaká vede k vědě cesta

29. září 2009 v 22:52 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
V pátek večer jsem se na popud své akční spolubydlící Zuzky vypravila na akci nazvanou Noc vědců. Nechala jsem se nalákat na slogany jako "Dnes vás vědci budou bavit!" a "Vědci, stejně jako všichni ostatní lidé, mají různorodé zájmy a usilují o naplnění osobních cílů!" (Takže ano, i vědci jsou lidé...i když tak často nevypadají). A vskutku, vědci nás bavili...po svém.

Jak jsem se polekala, vypravování.

21. září 2009 v 19:48 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Rozhodla jsem se, vedena nějakým masochistickým myšlenkovým pochodem, zveřejnit svoji naivní slohovou práci z primy, nazvanou děsivě "jak jsem se polekala." (Není to ovšem premiéra tohoto dílka, doteď jsem rudá za ušima, když si vzpomenu, jak ho paní Hošková předčítala třídě). Dlouhá léta jsem se za tento výtvor tedy styděla, nyní se nad ním ovšem bavím. Tak se bavte taky a můžete seznat, jak jsem od šesté třídy (ne)pokročila.

Můj romantický víkend

14. září 2009 v 22:05 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Předem a bez uzardění prozrazuji, že z tohoto článku bude čišet slabost jak slohová, tak charakterová. Mám totiž opět zánět zubních nervů a nepomáhají mi ani analgetika, ani antibiotika, ani téměř každodenní vysedávání u zubaře a dokonce ani podivná gumová hadička v dásni, kterou si vždycky pletu se zbytkem špagety nebo špenátu. Tak zkouším, jestli se mi třeba neuleví, když barvitě popíšu všechny své strasti. Ke čtení to asi nebude, ale mějte soucit s "životem unaveným a ztrápeným Odysseem".

Song pavlačové drbny

6. září 2009 v 12:17 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Jako každá správná mladistvá majitelka blogu občas píšu básně. Přiznávám, nemám na to zláštní talent, ale to z mladistvých majitelek blogu má stejně málokdo. K mé v pořadí třetí básnické pecce (po Žižkově životopisu "U hrádečku, u Rábíčka" a autobiografické "Na soutoku Vltavy a Lužnice, jó tam je moje vesnice")mě inspirovalo umístění našeho nového privátu v jednom z pavlačových domů Starého Brna. Tedy poslyšte, jak to chodí na pavlači.