Červen 2009

Nástrahy domácího fotomodelingu

28. června 2009 v 15:06 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Původně jsem sem nechtěla tenhle článek vůbec psát, jelikož jsem se za jeho náplň tuze styděla a rděla až za ušima. Jenomže mi to nedalo a stejně jsem svou ostražitě utajovanou domácí ostudu nacpala každému, kdo mě byl ochoten poslouchat (některým dokonce několikrát). A tak to nějak přišlo, že jsem se i přestala stydět a rozhodla se to oznámit zde "celému světu".

Svatyně nepřátelských božstev

13. června 2009 v 14:48 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Včera, když jsem se marně pokoušela vysvětlit umístění indické restaurace Taj, mi bývalý filosof a současný religionista a obecný jazykovědec Panda vyčetl, že se ve městě orientuji pouze podle hospod a sakrálních staveb a posměšně naznačil, že pro mě obé asi má stejně posvátný význam. Samozřejmě, že jsem se já, téměř už bývalá religionistka a současná latinářka a pomocná vědkyně historická, urazila. Když jsme se ovšem před deštěm uchýlili do prvního hostince, který se naskytl, zjistili jsme, že na jeho slovech se dá z obecného hlediska najít něco pravdy.

Šílencův snář

11. června 2009 v 16:00 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Nejšílenější a nejneuvěřitelnější sen, jaký se mi kdy zdál, byl o tom, že Vojtěch přestal kouřit a Tom z toho upadl do depresí. Ale protože nikdo, kdo tyto dvě osoby zná, by mi to nemohl věřit, seznámím případného čtenáře raději se svými méně obskurními sny i s jejich výkladem, k němuž jsem myslím v osbě nalezla přirozený talent.

Jazykovědné rozjímání aneb jak a proč se učit starořecky

7. června 2009 v 10:00 | Lilia Livida |  ex mea vita commota
Napsala jsem, u Dia, test ze starořečtiny. Dostat se z nuly na znalost vyučovanou po dobu dvou semestrů během víkendu není jen tak. Zejména je to náročné na zdravý rozum (sofrosíné), pevné nervy (apatheia) a uvádí to do pokušení ctnost (areté). Zkrátka z vás trocha řečtiny udělá během několika hodin blekotající trosku (ééé...blekotos troskos).