Vanitas

13. ledna 2009 v 20:33 | Lilia Livida |  Omnia, quae quaeritis
Claeszovo zátiší v záhlaví nevěští můj brzký konec, i když by to mohl předchozí článek napovídat. Ani název si nemusíte vykládat v tom smyslu, že jsem trvale zanevřela na radosti života. Dokonce ani neodcházím do kláštera Bosých Karmelitánek ani se nehlásím na další obor z nabídky filosofické fakulty. Změna vzhledu stránek (což je čin sice pěkný, ale také veskrze zbytečný) je pouhým znamením mého probuzení ze zimního spánku.

Žádný předlouhý článek k tomuto tématu asi nesešiju. Jen uvedu pozitivní důvody, které mě ke změně vzhledu vedly (pozititvní proto, že v úvodu byly důvody vymezeny negativně).
  1. Lépe to odpovídá názvu blogu.
  2. Je zima, k té se hodí lepší toto barevné naladění než podzimní hnědá a béžová.
  3. Zdeptal mě Velký Inkvizitor, jeho 14 stran rodokmenů, 24 stran matrik a 12 stran výslechů k ručnímu přepsání, kteřížto mi v účiném spojenectví podrývají fyzické a zejména pak duševní zdraví. (Název obrazu, tedy VANITAS, vystihuje moje pocity při tvorbě hrůzostrašného sešitu - jenž jsem si mimochodem polila urologickým čajem a prošli se mi v něm kočka a bratr - a jeho námět zase skýtá široké spektrum možností, jak předmět onoho PHDr. ukončit jinak než rozpravou nad výsledky sčítání obyvatelstva Bruntálu.)
Pozn.:
Studiem jiných blogů jsem nabyla dojmu, že je třeba vytvořit anketu, když změníte vzhled, aby čtenáři měli možnost se vyjádřit, jaká varianta byla lepší. Já osobně si myslím, že je to mým čtenářům jedno a kdyby jim to jedno nebylo, stejně to kvůli nim měnit nebudu. A navíc, zde vládne tvrdá monarchie, tak jaká pak práva demokratického lidu, nezbývá než souhlasit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama