Sedma hoří!

28. listopadu 2008 v 19:55 | Lilia Livida |  de quo saepe loquor
O pondělním mariáši jsem již psala a zmínila jsem se i o spoluhráčích, neboť bez spoluhráčů není mariáš, jak ví každý, kdo jej kdy hrál na počítači. Z předchozího článku by mohlo vyplynout, že hraju s jakýmsi panem farářem, panem starostou a panem učitelem, nicméně není tomu tak, proto uvádím stručné charakteristiky, obsahující, jak jinak, jen samou chválu.
A při této příležitosti se otestujte v dalším vědomostním kvízu, jenž se skví pod článkem.


Mučalinda.
(Jinak též lama, míněno v tibetském smyslu. Pro neznalé, Mučalinda byl mýtický král hadích bytostí, jenž zaštítil meditujícího Buddhu v dešti, a tak napomohl jeho probuzení. Domácky se mu říká v zemích Dálného východu Čulinda. Tuto přezdívku jsem mu přisoudila pro jeho neprůstřelnou znalost sanskrtu.)

Lama klame vzhledem. Mohli byste mu vrazit do ruky plyšáka a posadit jej na pláž a na jeho plakátech byste vydělali (to se ale před ním nesmí říkat nahlas). Ve skutečnosti to však není onen roztomilý nezbeda, kterého by čekaly třináctileté slečny, a to i přesto, že mu chutná čokoládové fondue. Ve skutečnosti dělá ze života peklo svým třem spolubydlícím, protože neuklízí,(tj. odmítá mýt záchody a vytírat jednou týdně) a tahá na privát pochybné existence (Pandu, viz níže). Krom toho je to strašná drbna. O všech všechno ví ještě dříve, než to udělají. Ačkoliv při mariáši nepáchá tak zrůdné renonce jako Panda a bravurně ovládá mariášnický slovník, obvykle nic nevyhraje. Asi proto, že hraje při zdi a nevolí červené. A kdo nevolí srdce, okrádá rodinu.

Panda. (Tuto přezdívku, která s osobou nositele na první pohled spíše kontrastuje, než aby jej vystihovala, si Panda vysloužil svým entusiasmem, jenž projevil po shlédnutí jistého animovaného filmu o Kung-fu. Jen taktak jsme mu zabránili odjet do Číny a naučit tamní mnichy kouřit jedno cigáro za druhým.)

Panda neustále kouří. To je to první, čeho si na něm všimnete. Když ale překonáte tento povrchní první dojem, zjistíte, že nejenomže pořád kouří, ale že také holduje alkoholu. Když se hecnete a překonáte i toto, zjistíte, že studuje 4 humanitní obory a všechny jsou k ničemu. Pokud se ale dostanete za všechny tyto hrůzy, teprve odhalíte toho hodného chlapce s duší dítětě, jenž vyžaduje na každou hodinu Úvodu do religionistiky omalovánky, staví zvířátka z kaštanů a co chvíli vás překvapí vyznáním, jako je to následující:
"Ty jo, vcera sem dosel na kolej a tam pred dverma takove male kote uplne mrzlo...
furt chudera mnukala, sem ji vzal dovnitr a nalel ji trochu mleka...
bylo takove roztomile...
bych si ho nechal a pak bych ho naucil kurit, chodili bysme porad spolu, dycky do hospody, pro ma pivko, pro kote mleko..." (bohužel mu uteklo).
Na mariáš se připravuje pečlivěji než do školy, pilně trénuje na počítačových programech. Na jeho hru to má ale neblahý vliv, poněvadž neustále prohrává durchy a páchá renonce, které vám počítač nedovolí, leč zkušený spoluhráč je okamžitě odhalí.

Pouličník (O jeho přezdívce mi není ničehož známo. Snad že tak možná na první pohled vypadá, ač je to jinak spořádaný student.)

Ráda bych se rozepsala obšírně i o posledním spoluhráči, jenž občas doplňuje naše řady k pauzírovanému mariáši, ale bohužel mluví nějakým cizím jazykem, z nějž rozumím pouze "Volaké podivné; nechápem prečo; jaj! a hej počuj!". Bohužel toho tedy o něm příliš nevím, akorát to, že vždycky, když se na něj dostane řada s volením trumfů, někdo mu skvěle rozehranou hru sebere špatně odhadnutým betlem nebo durchem. Je možné, že toto je důvodem jeho děravé docházky, ale já osobně si myslím, že je to kvůli tomu, že je pratékabuddha, tedy Osvícený, který si ovšem tento fakt nechává egoisticky pro sebe. Co kdyby se to při mariáši provalilo, že.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama