Osvícení

19. srpna 2008 v 20:54 | Lilia Livida |  de quo saepe loquor
Do chlívečku těch, o kterých často mluvím, zajisté a nikoliv v poslední řadě patří dvě mému srdci blízké osoby z gymnaziálního sdružení Osvícenců, se kterými se již bohužel nevídám tak často, jak bych chtěla.


Paganini - nejlepší sólista chicagského podsvětí a pravý renesanční člověk.To je jedna ze tří Osvícených. Nyní hraje v jistém lázeňském orchestru někde vzadu na druhých houslích, a to nejraději Dvořáka, protože ty jeho skladby, jak říká její stařičký učitel houslí, to je modlitba. Krom toho překrásně maluje. Nejraději ze všeho se však věnuje přemítání nad matematickými a filosofickými ideami, z nichž nejblíže jí jsou ty stoické. Se současným globalizovaným a stále se zrychlujícím světem ji spojuje jen úzká, ale pevná nitka - možná - budoucí akční ženy. Jo a má toureťák.

Soninec
je moderní dívka a chodící praxe se vstupenkou do vyšších sfér. Lze s ní učeně rozmlouvat o věcech nejnižších i nejvznešenějších, což v sobě spojuje opravdu málokdo. Je pro každou špatnost a ráda se stylizuje, ovšem nikdy se v tom neztratí její ojedinělé JÁ (to by její egocentrismus tak jako tak nedovolil, jen občas ono Já se škodolibou radostí z povzdálí sleduje reakce publika a čeká, co se bude dít). Je velmi emotivní, i kvadratické rovnice na gymplu blahé paměti řešila citem. Ráda se pře a nerada se pře-máhá.
Téměř reálné jméno u Sonince uvádím proto, že vím, že se za něj nestydí a ani jí nijak nevadí, když se o ní píše. Popis je přejat z jejích stránek, ale napsala jsem ho já, takže to není žádné porušení kopyrajtu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Soninka Soninka | 21. srpna 2008 v 19:42 | Reagovat

Ano ano, Soninka je narciska...

Aspoň že se za nás nestydíš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama