Latinské symposium

18. srpna 2008 v 23:20 | Lilia Livida |  Omnia, quae quaeritis
Zde v krátkosti představuji své spolužáky z latiny. Je to přejato z jednoho stašího dopisu Soninci, neříkám tedy, že je to maximálně výstižné, ale kdo o sobě rád čte, má volný prostor ke svému vyřádění. Na žádost vám k tomu dopíšu třeba třístránkový traktát :-)


Sylvia Labrisomida, čili paslizounovitá. Stejně jako já je neasertivní a na klasickou filologii šla proto, že se jí líbilo, jak ta slova zní (moje řeč). Silná opora v překladu Caesara, silná opora pro společensky unavené (pokud na tom zrovna sama není hůř).
Iania Castanea Sapfo. Studuje klasickou filologii, pije s Mírou, kouří Petry a za ženu má Martinu. Družná a sympatická dívka, co je ozdobou každé stolní společnosti.
Martaria Poeta Sapfo. Studuje latinský jazyk a literaturu, vije překrásné věnce, za ženu má Janu. Nemůže na slunce a obdivuje Boba Marleyho.
Promethea Lucifera. Z naší civitas nejslušnější děvče a vzorná studentka, zároveň však i tvrdá holka, protože vydržela pobyt v Krkonoších mezi samými muži i po odjezdu nás ostatních bez úrazu a ještě nám může povyprávět, co se dělo (což mužové už nemohou).
Publius Martarius Talpa. Majitel chaty, pomocník veleknězův, druhá má silná opora v překladu Caesara. Sdílíme krom zájmu o latinu i zálibu v medovině a časech dávno minulých.
Paulus Suticullus Tussis Maximus. Velekněz a scriba (čili písař - kronikář). Trempík starého typu, hraje na kytaru, harmoniku a kdo ví na co všechno ještě. Od konference v Telči nosí tentýž klobouk. Spí zásadně venku a občas běhá po světě jen v egyptské bederní roušce.
Caesar Cloudius. Imperátor, protože je nejstarší, nejchytřejší a právník. Na každý den měl čisté tričko a v drd hrál krolla Stoupu.
IndusAmericanus. Pokud vím, do školy přestal chodit jako první, nicméně čestný titul magistra bibendi si podržel, a to i přesto, že byl první semestr abstinent. Druhý však ukázal, že žádná kaše se nejí tak horká, jako se uvaří.
Armarius Nummerius Tacitus. Bratranec Martaria. Jediný člen naší civitas, co nestuduje latinu, nýbrž informatiku. Je odsouzen dělat vždy vesničana, mezi než se jazyk Vergiliův šíří ohněm a mečem, protože jako jediný nemá římský sestřih a neumí latinsky (to Indus Americanus sice taky ne, ale ten má aspoň ten sestřih).
Michell. Dezertoval z latiny na medicínu. Je zajisté z Francie, i když to sám popírá a tvrdí, že je Mongol. Na jeho bedrech spočívá fotodokumentace veškerých latinářských akcí. Má psa zvaného Dan.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama