Bratrstvo dračího soudku

22. srpna 2008 v 19:40 | Lilia Livida |  latibulum draconis
Skupina, která má ve světě popisovaném v předešlých článcích klíčovou úlohu. O jejich hrdinstvích se můžete dočíst tam či v hláškách, zde jen obecné, více či méně výstižné charakteristiky (opět pro ty, co o sobě rádi čtou :-) ). Svým způsobem by se to hodilo i do "de quo saepe loquor", ale tam to zpracuju jinak, především včetně zde bohužel opomenuté druhé PJ Sváči.

Orin.
elf, čaroděj, 21. úroveň, neutrální.
Orin je pro svou vysokou inteligenci (u které se už nepozná, jestli je tak geniální nebo tak....hm...víme ;-) a hlavně nebývalý šarm neformálním vůdcem družiny. Obvykle zasáhne do zmatené porady svých družiníků nějakým důvtipným řešením či odolného protivníka, do kterého slabší jedinci marně kuchají kudličkami, usmaží nějaký výživným bleskem. Na druhou stranu bývá on první, kdo si při nějakém nepříjemném pohledu poblije boty a kdo v zatuchlé jeskyni první upadá do mdlob. Je sice kníže, nepotrpí si však na světskou slávu, krom případů, kdy mu hrozí za jeho četná noční i denní výtržnictví mnohaleté vězení.
Shill moudrá všech ctností.
elfka, druidka, 18. úroveň, sicco, 7. úroveň, zmateně dobrá.
Jediná osoba v družině, která to se světem a s lidmi myslí dobře. Obvykle vyjednává, protože jenom ona dokáže nedělat si z osob okolo srandu a dostat z nich, často za využití svých výrazných elfích očí, co skupina potřebuje. Obvykle taktéž překonává intelektuální překážky, které není schopen Orin odstranit kouzly nebo Balin a Bivoj silou. Krom toho též vládne skvěle lukem a je začínajícím mistrem pletich, a to přímo z dílny Černého Dýky. K výkonu svého hlavního povolání nemá vhodné podmínky, protože se nemůžee zdržovat ve svém hvozdu, kompenzuje to však instantním kapesním lesíkem a vydatnou pomocí v léčení ran padlých.
Legoland.
elf, chodec, 20. úroveň, neutrální
Původně se tuším jmenoval Legolas, ale protože to bylo příliš vznešené jméno na někoho jeho stylu, byl záhy překřtěn na Legolanda. Mezi jeho nejoblíbenější zábavy patří městské výtržnictví, ale čas od času se v něm pohne svědomí a zachce se mu být pravým aristokratem. Pod vlivem těchto nálad si už založil rytířský řád a rodinu a spřátelil se se svým dřívějším nepřítelem Kryštofem Harantem. V družině je platný především jako bojovník na dálku (4 šípy najednou!), ale i na blízko (jdu do něj chodeckým mečem!). Umí i vyjednávat (Řežu mu ruku. Hezky pomalu) a léčit bylinkami (dvojitou dávku střevopucu!).
Balin.
trpaslík, šermíř, ?18. úroveň?,? zmateně dobrý-neutrální?
Podomácku zvaný též Balík. Je proslulý svým ostrobřitým humorem a ostrobřitým mečem, jenž mu slouží k důmyslným ničivým fintám, z nichž nejraději užívá kastraci či useknutí nohou pod kolenem. Krom toho je však i zdatným luštitelem intelektuálních překážek, což je vzhledem k jeho rase a povolání přinejmenším podivuhodné. Mezi jeho největší záliby patří nakupování a hlavně kovářství, které provozuje k radosti svých poddaných, ať už je jim to pochuti či nikoliv.
Bivoj.
člověk, bojovník, úroveň nezjištěna, ztratil deník, zákonně zlý
Strašlivá lidská krea-túra. Podlehl kdysi nové módě a aby vypadal ještě víc drsně (jako by to v jeho případě šlo), si nechal po vzoru Černého dýky vylít ksicht olovem. Od té doby nemá konkurenci v zastrašení. Když před ním náhodou někdo zapomene utéct, může se těšit na opravdu nehezký konec. Mezi Bivojova další zvěrstva patří například zavíraní starých dam do skříní nebo ničení dětských kluzišť. Svou netradiční povahou sice občas trochu způsobuje rozvraty ve skupině, ale zároveň se s ním zaručeně nenudíte. Veskrze tedy oblíbený člen družiny ;-).
Garett.
hobit, lupič, 14. úroveň, ?zmateně dobrý - neutrální?
Nejnovější člen družiny a posila intelektuálního odboru. Spolu se Shill občas dokážou prosadit rozumné řešení, což se dříve moc nestávalo. Je velmi obětavý, ovšem, jak známo, něco platní jste jen živí a vcelku, proto se mu občas stane, že se někde nudí v bezpečí a čeká, než si ostatní zachrání svůj vlastní zadek (lupičská obratnost se půjčit nedá). Nedávno konečně dobyl knížecího titulu, ovšem nazývá se "sirem", protože to prý zní víc nóbl. Zatím se neměl čas proslavit četnými hrdinskými činy, ale těch několik, co má za sebou, nasvědčují tomu, že jeho sláva bude veliká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama